2011

Štěňátka Saarloosova vlčáka z chov.st. MIRAJA krásně rostou a všechna jsou opravdu kouzelná!!!! :o)

            

V listopadu začal paníček brát do Boršic na cvičák i Šedoua, mám stoho velkou radost. Ovšem není výcvik jako výcvik. Šedou se tam učí aby bezproblému nebo spíše s menšími problémamy chodil mezi lidmi :-). Šedou má užasnou povahu, ale na tomhle musíme stále pracovat.                                                                                                                                                                   

 A takhle cvičí náš Saarloosův vlčák  :-)     

a nakonec jsou zasloužené hrátky s kamarády   .

 

8.11. se narodilo osum vlkošedých štěňátek  "Miraja" :o). 5 pejsků a 3 fenečky. Zadaná je už jedna fenečka a dva pejsci

   mamka Dejza s miminky                   

 Chovatelská stanice MIRAJA přijímá reservace na štěňátka Saarloosova vlčáka ze zahraničního krytí. Oba rodiče testovaní! Štěňátka budou testovaná na DM a DNA test. Více na www.mirajacz.webnode.cz  tel. 605917744 bily.milacek@sezanm.cz

 

Make a reservation of Saarloos wolfdog puppies

We accept reservations of puppies of Saarloos wolfdog, mated abroad. Assumed birth of the puppies is beginning of November 2011. Mother: Djibouty Sungifu mirajacz.webnode.cz/nasi-psi/sav/, father: Kalik Nanouk Wakanda Tachunga www.kraichgau-swh.de. Only serious and  responsible takers. Reservation on

http://www.mirajacz.webnode.cz/

nsible takers. Reservation on bily.milacek@seznam.cz

                                        -Djibouty Sungifu      - Kalik Nanouk Wakanda Tachunga 

 

                15.10. Cassanova Srdcerváč na bonitaci ve Frýdlantu nad Ostravicí splnil podmínky chovnosti!

                                       Bonitační kód : A70 Of P1 Xv54,3 Xf108,6. Chovný 1

                  (A70- výška, Of- povaha,sangvinik,ovladatelný,vyrovnaný, P1- soulad se standardem: výborný)

Bonitace u Československého vlčáka: každý pejsek je nejdříve důkladně poměřen. To je nejdelší a pro psy               určitě nejnepříjemnější část celého dne. Měří se vše (výška, délka, hlava, hrudník, ucho, tlama, ocas, nohy, ............). Pořádná kontrola zoubků je samozřejmostí. Nasleduje ukázka psa v pohybu. Všechny tělesné rozměry jsou zapsány i s celkovým vyhodnocením vzhledu a pohybu psa podle standardu. 

Když všichni přihlášení pejsci projdou takovou kontrolou, přechází se k další části a tou je zkouška povahy. Nejdříve se hodnotí reakce psa k cizím lidem. Páneček a jeho pes jdou ke skupince lidí a knim postupně přichází další. Pak se pokračuje dále-  pes je dán ke kolíku a po boku s pánečkem je na řadě obrana a střelba. Opět se hodnotí reakce psa. Při obraně jde figurant kolem psa v klidu, pes by se neměl bát ani výhružně reagovat, figurant jde znovu, ale už stím že "zaútočí" .To samé  se znovu opakuje. Páneček odchází a pejsek je zanechán osamotě, teď to musí zvládnout sám.  Komise ohodnotí celkové chování psa. Bonitační kód je tímto kompletní :-) .

                                                                   

 

Víkendoví sraz který se konal v Orlických horách na Vochtánce byl velmi vydařený. Počasí bylo krásné, pejsci s páníčky byli moc fajn a příroda kolem uchvátila snad každého.

V sobotu byl naplánován výšlap na hrad Litice, my přijeli trošku později než jsme chtěli a měli, ale nikdo se na nás nezlobil. Také jsme neodhadli situaci a dali jsme pejskům stopovačky a tak jsme se pořád zamotávali a odmotávali :-) . A aby toho nebylo málo, tak všechno tohle trápení s voděním padlo především jen na pánečka, (s důvodů mé dočastné nařízené opatrnosti od lékaře ) . Ze začátku to možná vypadalo komicky, ale pak už to působila spíše tragicky, ale všechny zůčatněné můžu ujistit, že i přes to tahání a motání se Vlastikovi víkend opravdu líbil  :-)) .

Naplánovanou dlouhou cestu krásnou krajinou na hrad jsem nešla, ikdyž jsem to chtěla risknout. Byla by to však velká hloupost. Od hlouposti mě zachránilo malé krásné štěňátko staforda Brutusek,  který potají spořádalo tolik granulí že se sotva vlekl :-). A tak jeho páneček nás zavezl autíkem až pod hrad, kde jsme v klidu popíjeli v restauraci a čekali na příchod ostatních s kterýmí jsme pak společně vyšli k hradu. 

můj zachránce Brutusek ........., děkuji Brutusku :-))   a pánečkovi samozřejmě také!

V neděli bylo naplánované více než se stíhalo :-). Na závěr jsme jeli na ranč, kde s majitelem byla předem domluvená parádní dlouhá projížďka do přírody ......

   čtyři stateční : Leňa, Milan, Janča a Nela           .... my ostatní jen čekali a čekali  :-))         

Pak přišlo rozloučení. Tenhle víken byl opravdu povedený. Všichni unavení ale spokojení jsme nahupkali do aut a rozjeli se k domovům.  

 

 

                         V sekci ODKAZY K FOTKÁM jsou přidané Bigiho fotečky, který se stále hledá !

 

25.9. jsme byli vystavit Cassanovu v Jevišovicích na klubové výstavě. Počasí bylo vydařené a sešlo se zde spousta krásných pejsků. Vzali jsme i Barušku, která samozřejmě brblala na všechny strany :).

Cassanova nám tento měsíc dělá samou radost, nejdříve užasným výsledkem na DKK a DLK a nyní krásným předvedením a získáním výsledků V1 CAC, nejlepší pes, BOB ! Přihlášeno bylo 37 čsv, rozhodčí paní Jana Tomešková.

                    

 

 

Také nás v týdnu navštívil Šedouův bráška Zek s paničkou Petrou. Byla to moc příjemná návštěva. Oba jsem moc ráda viděla - je s nimi velká legrace :)

 

Stačí otevřít okénko a ............. 

 

  Kess s příliš velkým Šedou :)               Cassanova s Baruška                 kousek Báry,Cassanova,Šedou

                                                     kluci a jejich předváděčka :)                Baruška jediná která si vyskočí      a už je zase klid,ležící Cassanova

 

                          Cassanova Srdcerváč byl zrentgenován s výsledkem DKK : A/A a DLK: 0/0  :))    

                                                                     

              

                     1.10 - 2.10.2011 v Orlických Horách  je naplánován víkendový sraz Saarloosova vlčáka.      

                                    Poděkování za naplánování srazu a pozvánky patří Lence :)

                                                 

                                                Milan, sav Shaeny, Leňa a sav Cassie                 

 

Naší saarloosí slečnu Kess, jsem nechala testovat na DM a výsledek je: N/DM - to znamená že má jeden gen scela zdrav a jeden zmutovaný.Ve výsledku to znamená že je klinicky zdravá :) .

           

Při plánovaném výzkumu na DM prováděné ČZU, které se konalo u plemene Československého vlčáka jsme se zůčasnili i my s našemi čsv .Výsledky jsme měli takové : Bára Polárni vlk N/N

                                                                    Cassanova Srdcerváč N/N

 

 

    ...... Cassanova Srdcerváč, romantik jménem i duší :))       

  ..... Arnarno nebo-li Šedou            

Ve čtvrtek 21.7.  jsem se vrátila domu, ale ......... na něco se tak strašně těšíte - tak strašně moc!, na bezva lidi, na povídáni o tom jak se žije ostatním se Saarloosi, jaké mají zkušenosti stímto nádherným plemenm, jak zvládají některé né zrovna příjemné situace  .......  každopádně si je vždy o čem povídt a ta barevná různorodost tohoto plemene může jen ohromit. Radostné pobíhání pejsků a užívání si jak pánečků v příjemném kolektivu tak i užívání pejsků v přírodě běžíc neohroženě v houfu nových psích kamarádů........

Můj návrat se tedy nekonal z tak dlouho očekávané dovolené. Pár dní před odjezdem jsem se ocitla v nemocnici, stále doufající že přeci jen to výjde a pustí mě tak, abychom do Vimperku mohli alespoň na tři, čtyři dny, ale to se den o dedne stávalo nereálným..

Přicházely mi milé zprávyčky od Jany Čapounové i s pozdravy, všichni se dostavili  jen my chyběli :(. Dovolená se zdá zdařila na výbornou, i když je asi ke konci pozlobilo počasí. Kdo si bude chtít přečíst článek jak to probíhalo na tomto prvním setkání, a podívat se na spoustu krásných foteček, tomu doporučuji  kouknout na stránky Miraja   :) 

Na další setkání se těším, ale nebudu to přehánět, tentokrát bych se tam chtěla dostat  i já :)                    

                                                                                                                               

Prosba o pomoc!!!       

V Kvasicích se nešťastnou náhodou stratil  Saarloosův vlčák Bigi. Naposledy byl viděn 11.7. ve Střížovicích. Teké byl viden v Trávniku, na Chlumu i v Kvasicích....  pravděpodobně se stále drží v této oblasti. Prosím každého kdo by ho uviděl  o informaci, moc je důležité vědět o jeho pohybu, aby jsme věděli kde  nejlépe hledat. Pes je velmi plachý a proto pokus  o chycení cizí osobou je nepravděpodobný. Prosím o jakoukoli informaci která by nám mohla  pomoci.

 

      Stratil se Saarloosův vlčák  Big Ben Miraja           

 

Letos  je plánované první společné setkání (nejen) pro majitele Saarloosova vlčáka. Setkání  se koná od 16.7. do 23.7. 2011 ve Vimperku  http://hajnahora.webnode.cz/ 

 

V neděli 26.6. jsme se vypravili na dalekou cestu do Litvínova pro nádherného psa saarloosova vlčáka Bigiho.Majitelka se dostala do jiné životní situace a usoudila že Bigimu bude lépe u někoho kdo bude mít na něj více času. Někdy je takové rozhodnutí to nejlepší, ale každého prosím kdo má zájem o sav nebo čsv aby si promyslel dobře zda se dokáže postarat za všech okolností o takového psa. Jsou to krásná vlčí plemena ale velice trpí při změně majitele, je to pro ně rána na celý život!

Setkali jsme se i s chovatelkou p. Janou Čapounovou a její dcerou Janou, bylo to moc příjemné povídání a hodně jsem se nasmály.Měli jsme sebou i Šedoua aby dělal společníka Bigimu a on to snášel lépe.Šedou měl velkou radost že holky vidí a od "malé" Janči dostal i dobrůtky a to byl pak náramně spokojený :). Než jsme se vydali pro Bigiho,tak jsme se šli podívat ještě na saarloose a to byl nadšený nejen Šedou.

Nasedli jsme do auta a jeli s chovatelkou i majitelkou za Bigim.Majitelka byla velmi milá a vše nám o Bigim povykládala a dala mu vše potřebné.Jde vidět že Bigi byl vychováván s láskou.

    Bigi má nový domov u mé sestry v Kvasicích, přeji oběma hodně štěstí ........  

 

 

Na den Boršic jsem si vzala Kess, Baruška má v tomhle smůlu, protože když pejsci vystupují, tak nepředvádějí jen základy poslušnosti, ale také obranu při střelbě a to by bylo pro Barušku to pravé, štěkala by nejvíc a určitě by chtěla lumpa - figuranta zahnat ze všech nejlíp a to by ostatni cvičící pejsky (nejvíce Cassanovu) asi rušilo :-)).

Všichni pejsci cvičili moc pěkně, škoda jen že na začátku obran začal "slejvák" a cvičení se muselo přerušit. Pak už to nebylo ono, pejskům se už moc nechtělo a to byla škoda.

Cassanova s náhubkem jen pro lepší pocit rodíčů :))           

25.6. se bude konat další akcička cvičáku. Tentokrát jsou pozváni aby se předvedli na DEN BORŠIC :-). Pejsci začnou cvičit ve 14.30 hod. jako vždy pod vedením výcvikáře p. Šimíka.

 

Foto ze Smraďavky: já a Arnarno alias Šedou jsme si vybrali nenápadné místečko na pozorování cvyčícího Cassanovi          

 paneček a Cassanova před výcvikem-    a už v akci :-)

Dne 5.6. v  Lázních Leopoldov na Smraďavce, bude Den Dětí. Při té přiležitosti bude ve 14 hod. předváděcí akce pejsků ze cvičáku Boršice. Pejsci předvedou co se naučili. Bude tam nejen náš Cassanova s pánečkem, ale i další moc šikovní pejsci s šikovnými páníčky :-) .  

 

     29.5. v Dětřichově u Svitav byla naše  BUTERFLY KISS MIRAJA  úspěšně zbonitovaná a zařazená do chovu!    

       Bonitační kód : A63/OB    ( A63-  výška / OB - povaha : nedůvěřivý -ovladatelný)                                                                                                                                                                                                                                   Kess i přes celodenní čekáni (až se ukončí výstavy) byla velmi vyrovnaná a do kruhu vešla krásně sebevědomá.

Škoda že pan rozhodčí bez jakéhokoliv předešlého kontaktu k nám přicházel už s měřákem, a hned začal měřit. Překvapení jsme byli všichní tři: já s přístupu pana rozhodčího k Saarloosovi, vždyť i u čsv se jde na to s mnohem vědším ohledem. Kess byla právem překvapená s toho co to jde na ní za osobu s divnou věcí.A pan posuzovatel? ten se divil nad reakci Saarloose!!  

Bonitace probíhala pro nás naštěstí rychle.Poradkyně chovu paní Eva Rokosová nás vzala přednostně - za to jí moc děkujeme.Věšly jsme do kruhu a nastalo měření, hned na to počítání zoubků.Potom bylo posuození vzhledu, to už se Kess líbilo.Po posouzení se předvedla ještě v pohybu a bylo hotovo :-). Žádnou vadu na kráse nenašly a díky tomu má tak krátký bonitační kód :o)).

      

 

V Dětřichově jsme přihlásili na výstavu Cassanovu a získal V1 vítěz třídy mladých :-) .

 

8.5. jsme se vydali do pohádkového lesa na Kamínka u Roštína. Byli jsme ještě unaveni po výletě do Roudnice, a tak s psí smečky jsme tentokrát vybrali jen dva nejhodnější. Volba padla na Cassanovu a Kess. Naše děti si den užily a pejsci to zvládli na výbornou, a k tomu udělali radost mnoha dětem, které si je chtěli pohladit.                                               Cassanova byl dokonce pozván k příštímu roku na konkurz ke karkulce!  :-))

                        

7.5. se konala v Roudnici nad Labem klubová výstava Českoslovenkého vlčáka a my s našemi ČSV byli u toho!           Cassanova a Báruška -       hlouček čsv -                                                                                                                                                                                               

Byl to moc povedený den. Jela jsem sice přímo po noční a prožívala celodenní únavu, ale i přesto jsem si to moc užila a byla velice ráda že tam jsme.                                                                                                                                Velké poděkování patří  Daniele Čílové - chovatelce Srdcerváčů, nabídla se a pak krásně předvedla Cassanovu v kruhu a já se kochala pohledem jakého mám krásného psa a jak jim to spolu jde a sluší. Foto v kruhu bohužel nemám, synek mi utek  s foťákem, ale zde je alespoň zachycená příprava mích dvou hrdinů před výstupem :-)                                                    Daniela a Cassanova

Velké a nemilé přkvapení přišlo, když pan rozhodčí vyhodnotil Cassanovu známkou VelmiDobrý,to jsem opravdu nečekala   :-)).Vím že Cassanova není jeho typ psa, ale už jednou ho hodnotil a i přes to získal Výborný 2. Cassanova je velký mohutný pes a to se né každému libí. Nevadí, zkusíme i to málo co máme navíc zhubnout a příště to napravit :)                      

 

 

Máme fotečky od Petry, která má saarloosí slečnu Blue Eyes Princess z Molu Es alias Ailin a bílé švícarské ovčandy .                                                                                                                                                                               Ailinka má o zábavu postaráno - zhostila se úlohy tetičky  :-)    košík plný BŠO :-D                                               

Dnes 9.4. jsme byli na výstavě v Ostravě. Československého i Saarloosova vlčáka posuzoval rozhodčí ze Slovenska pan Tibor Havelka - jeho styl posuzování se mi moc líbí .......

Vzali jsme s sebou jen Saarloose a samozřejmě i děti, které si to i přes velmi chladné počasí užily na  " hřišťátku " .Naši Saarloosci tam byli jako jediní tohoto plemene. Šedou - Arnarno byl v kruhu opět hodně ........ mírně řečeno tvrdohlavý. Předvést se v kruhu při běhu? ......... pro Šedoua nic jednoduchého, když běžet, tak jedině pryč!!! , musím se smát a červenat zárověň když si na to celé vzpomenu.Panu rozhodčímu se naštěstí  Šedou vzhledově opravdu moc líbil - krásný pes s krásnou postavou a hlavou, ale opět nemohl být posouzen v pohybu a tak si odnesl hodnocení VD - velmi dobrý .Se Saarloosi, na rozdíl od jiných plemen, se prý musí výstavy ochodit aby si zvykli a dokázali se předvést, ale nevím zda s Šedouem nepočkat až se povahově srovná a dospěje -  přeci jen je škoda že má VéDéčka jen pro neustálenou povahu.             

Saarloosův i Československý vlčák vás naučí hodně ..... nejen to, že ve štěněcím věku vám zničí téměř vše na čem si tak lpíte, vlastně vás od materiálnich věcí osvobodí :-), ale také vás uvádí do takových situací, že naučit se je zvládat není vždy snadné. Ale na druhou stranu vás pak v životě už jen málo co rozhodí ... 

Předvádět Kess byla po Šedouovi paráda. Kess byla šikovná, krásně se předvedla a získala V1 - výborná 1.

         

 

 

Cassanovi i pánečkovi výcvik v Jevišovicích moc prospěl a doporučují ho všem! čévečkářům :-). Při příležitosti budou výcvikový víkend opět absolvovat a tentokrát se doufám připojím i já s Baruškou.                                                                   v Jevišovicích..   

 

Náš krásný Cassanova Srdcerváč :o) nám pojede 1.4. s pánečkem na výcvikový víkend pro ČSV do Jevišovic. Moc jim závidím, škoda že nemůžu také......                         

Cassanova .....          

 

 

Bára má stále všechny pod kontrolou, Cassanova někdy také, Kess je dáma a Šedou je stále mimino a medvídek :-)

   

  Demoliční četa připravena! :-)            Všichni se mají moc rádi  :-D     

 

Lence a Milanovi přibyla další saarloosí slečna Shaeny - dovezená z Německa. Cassie už není  " jedináček "  :-)

         Cassie a spokojená malá saarloosí slečna Shaeny  :-)          

                              

Na výstavě v Brně nám do party chyběl ještě jeden Saarloosův vlčák  - náš kamarád a Šedouův bráška Almatir alias Zek :-)

  Zek                            Zeka a jeho parťák Šejdák               

       

5.2.2011 jsme byli s Cassanovou a Šedouem na výstavě v Brně. Cassanova byl ohodnocen známkou V2 - byl moc šikovný. Saarloosův vlčák byl na řadě až poslední. Šedou nezvládl stresovou situaci (stále pracujeme na socializaci) a moc se nepředvedl - nechtěl běhat. Ale i přesto získal pěknou známku VD1 a krásný výstavní posudek - je to prostě fešák :-D. Cassanova se vystavoval i v neděli 6.2. Byl ohodnocen známkou V3 - jsme za ní rádi, únava ze soboty byla na nás dost znát. Příště nám jedna výstava v jeden víkend opravdu stačí :-).

    

   Cassanova , Cassanova - Šedou a rodinka :-)

   

fotečky saarloosova vlčáka - výstava Brno : Blue Eyes Princess z Molu Es a Aini Wolfgrey (Miraja) , Brest Miraja , opět Aini alias Cessie a 2x Arnarno alias Šedou :-)

 

Přidané fotky v nové sekci ODKAZY K FOTKÁM - zde je souhrn fotek za uplynulý rok 2010 , který byl pro nás plný změn :).Moc jsme si ho užily , jen škoda že foťák nebyl vždy po ruce a nebo se fotit zapomnělo.

 

Cassie sestra našeho Šedoua byla s páníčky na hromadné procházce pořádané panem Desenským , kterého doprovázela i jeho vlčice Waya  :-)

 

                                                                 

     Saarloosův vlčák a vlk karpatský                                                krásná vlčice Waya a v pozadí šikulka Cassie :)   

 

Nechala jsem testovat naše Saarloose na test Dwarf.U obou je Carriers A/N. Šedou a Kess nebudou mít spolu štěňátka. Po vhodném  pejskovi na krytí  se musíme poohlédnout v zahraničí...........                                                                  (ale dobrá zpráva je, že fenečky i z našeho vrhu s výsledkem Free budou moci krýt s našim krásným Šedouem :D).         Co je Dwars a co způsobuje najdete v sekci Dwarf.

 

 

Společná procházka na Smraďavku 26.12. 2010.

 


Tak to jsme my, celá psí i lidská smečka :) - na Hostýnku, srpen 2010.

TOPlist