Článečky

 

Saarloosův i Československý vlčák vás naučí hodně ..... nejen to, že ve štěněcím věku vám zničí téměř vše na čem si tak lpíte, vlastně vás od materiálnich věcí osvobodí :-), Také vás uvádí do takových situací, že naučit se je zvládat není vždy snadné, učí vás trpělivosti a ukazují vám scela jiný pohled na okolní svět  .... :-)

 

 

Bonitace u Československého vlčáka: každý pejsek je nejdříve důkladně poměřen. To je nejdelší a pro psy               určitě nejnepříjemnější část celého dne. Měří se vše (výška, délka, hlava, hrudník, ucho, tlama, ocas, nohy, ............). Pořádná kontrola zoubků je samozřejmostí. Nasleduje ukázka psa v pohybu. Všechny tělesné rozměry jsou zapsány i s celkovým vyhodnocením vzhledu a pohybu psa podle standardu. 

Když všichni přihlášení pejsci projdou takovou kontrolou, přechází se k další části a tou je zkouška povahy. Nejdříve se hodnotí reakce psa k cizím lidem. Páneček a jeho pes jdou ke skupince lidí a knim postupně přichází další. Pak se pokračuje dále-  pes je dán ke kolíku a po boku s pánečkem je na řadě obrana a střelba. Opět se hodnotí reakce psa. Při obraně jde figurant kolem psa v klidu, pes by se neměl bát ani výhružně reagovat, figurant jde znovu, ale už stím že "zaútočí" .To samé  se znovu opakuje. Páneček odchází a pejsek je zanechán osamotě, teď to musí zvládnout sám.  Komise ohodnotí celkové chování psa. Bonitační kód je tímto kompletní .

  

                                                    více fotek z bonitace - zde 

         

TOPlist